První krůčky tohoto turnaje vznikly v roce 2011 v Golf Clubu Pardubice u Roberta Schovánka, kdy na úplný závěr sezóny (tehdy v říjnu) uspořádá turnaj pro přátelé, kolegy, známé a kamarády. Golfový turnaj Lázně Bohdaneč Open. Lázně Bohdaneč je lokalita, kde se Golf Club Pardubice nachází a Open proto, že se neklade žádný tlak na herní a klubovou příslušnost. Takže hrají profesionálové s amatéry dohromady. Ve velice příjemné atmosféře s výbornými výsledky je vyvrcholením večer s vyhlášením  výsledků. Pak přichází dlouhá zimní pauza.

Po úspěšném prvním ročníku vstoupil do turnaje generální partner – firma GASCO a turnaj se vylepšil nejen co se týče hráčské účasti. V posledních ročnících dokonce natolik, že (kapacita turnaje asi 135 hráčů) i v tomto pozdním ročním období (kdy už je počasí ruskou ruletou), bylo startovní pole předem plně obsazeno. Turnajem už prošlo několik výborných a významných hráčů, které ČR nabízí, jak na profesionální ,tak amatérské úrovni.

Pro ještě větší zkvalitnění tradice se vedení turnaje pro ročník GASCO Lázně Bohdaneč Open 2016 rozhodlo přeložit turnaj na mnohem lukrativnější letní termín a pro velký zájem ho rozložit do 2 hracích dnů.

Všichni pevně věříme, že tato tradice v dalších ročnících bude ještě kvalitnější a zajimavější pro všechny zúčastněné!

Vedení turnaje